Wymiana szkła obudowy Iphone

10 marca 2020

Przy okazji kolejnej w naszym serwisie wymiany szkła obudowy tylnej Iphone 8 (plecków),

postanowiliśmy pokazać jak wygląda taka usługa.

Na początku ustalamy aktualny stan telefonu, sprawdzamy działanie wszystkich podzespołów tak, żeby po naprawie mieć pewność, że niczego bardziej nie popsuliśmy.

Kolejny punkt to ocena uszkodzenia wymienianej szyby.

Ten punkt jest o tyle istotny, że pod szkłem znajduje się cewka służąca do ładowania bezprzewodowego i źle przeprowadzony demontaż może spowodować jej uszkodzenie.

Następny krok to rozkręcenie telefonu i demontaż najważniejszych podzespołów. Można zapytać po co? Przecież na jutubach zdrapują szkło z całych telefonów.

Bazując na doświadczeniu, uznaliśmy, że mniejszym ryzykiem jest wykonanie procedury na pustej ramce, bez ryzyka uszkodzenia drobnym szkłem wyświetlacza czy elektroniki płyty głównej. Dopiero tak przygotowana obudowa poddawana jest procesowi ściągnięcia popękanego szkła. Jest to praca żmudna i długotrwała, staramy się przy tym odpowiednio zabezpieczyć pozostałą część obudowy.

 

Po usunięciu resztek szkła obudowa czyszczona jest z kleju. Teraz gotowa jest do montażu nowej szybki.

Po wklejeniu nowego szkła pozostaje złożyć telefon w całość, przeprowadzić procedury testowe a po sprawdzeniu wszystkich funkcji – wyczyścić. Tak przygotowany Iphone, gotowy jest na odebranie przez klienta.

Efekt końcowy nie odbiega od oryginału, telefon otrzymał drugą szansę.

Usługa możliwa jest dla wszystkich modeli Iphone posiadających szklany tył.

Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszamy do sklepu:

Wymiana szybki Iphone 8

Wymiana szybki Iphone X

Wymiana szybki Iphone XR

 

Ta strona używa ciasteczek oraz zewnętrznych skryptów dla lepszego dostosowania treści do użytkownika. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności